Utama » Berita » HPA Meraikan Ulang Tahun ke-15 Menghormati Kesenian & Inovasi
Rangka dari Joker
"Joker" memenangi Penarafan Warna Luar Biasa - Ciri pada Anugerah HPA 2020

HPA Meraikan Ulang Tahun ke-15 Menghormati Kesenian & Inovasi


AlertMe

Anugerah HPA tahunan ke-15 berlangsung dalam talian pada 19 November, meraikan lima belas tahun untuk menghormati karya cemerlang dan transformasi oleh individu dan syarikat yang meningkatkan barisan penceritaan.

Anugerah diberikan kepada individu dan pasukan yang bekerja dalam sebelas kategori kraf kreatif, menyedari sumbangan luar biasa untuk penilaian warna, bunyi, penyuntingan dan kesan visual untuk iklan, episodik dan tayangan.

Pemenang Kategori Kreatif Anugerah HPA 2020 ialah:

 

Penggredan Warna Cemerlang - Ciri Teater

 

PEMENANG: "Joker"

Jill Bogdanowicz // Syarikat 3

 

"Iklan Astra"

Gregory Fisher // Syarikat 3

 

"Gretel & Hansel"

Mitch Paulson // EFILM, Syarikat 3

 

"Jojo Rabbit"

Tim Stipan // Syarikat 3

 

"Mulan"

Natasha Leonnet // EFILM, Syarikat 3

 

Penggredan Warna Cemerlang - Ciri Episodik atau Bukan teater

 

PEMENANG: "Penjaga - Musim Panas dan Kami Kehabisan Es"

Todd Bochner // Sim Antarabangsa

 

"The Alienist: Angel of Darkness - Jalan Keluar Terakhir ke Brooklyn"

Juan Cabrera, Fran Lorite // LightBender

 

"Karbon Terubah - Pembayaran Ditangguhkan"

Bill Ferwerda // Deluxe Toronto, Syarikat 3

 

"Catherine the Great - Episod 1"

Aidan Farrell // Kumpulan Ladang

 

"Greyhound"

Bryan Smaller // Syarikat 3

 

 

Penggredan Warna Cemerlang - Perdagangan 

 

PEMENANG: Ralph Lauren - "Deep Blue"

Tom Poole // Company 3

 

BMW - "Cermin Ke Masa Depan"

Sofie Borup // Syarikat 3

 

BMW - "Ini adalah Pilihan 2"

Tom Poole // Company 3

 

Diet Coke - "Minum Apa Yang Mama Beri Ya"

Dave Hussey // Syarikat 3

 

NFL - "100 seterusnya"

Stefan Sonnenfeld // Syarikat 3

 

 

Penerbitan Luar Biasa - Ciri Teater

Ditaja oleh Reka bentuk Blackmagic

 

PEMENANG: "Parasit"

Jinmo Yang, ACE

 

"Ford v Ferrari"

Michael McCusker, ACE; Andrew Buckland, ACE

 

"Jojo Rabbit"

Tom Eagles, ACE

 

"Joker"

Jeff Groth, ACE

 

"Dua Paus"

Fernando Stutz

 

 

Penyuntingan Luar Biasa - Ciri Episodik atau Bukan teater (30 Minit dan Bawah)

Ditaja oleh Reka bentuk Blackmagic

 

PEMENANG: "Tidak Selamat - Mencuba Kekunci Rendah"

Nena Erb, ACE

 

"Tidak selamat - Selamat Datang Rendah"

Mark Sadlek

 

"Tidak selamat - Lowkey Losin 'It"

Daysha Broadway, Lucky Justice Productions Inc.

 

"Batu Permata Yang Benar - Tetapi Orang Benar Akan Melihat Kejatuhannya"

Craig Hayes

 

"Apa yang Kita Lakukan dalam Bayangan - Kebangkitan"

Yana Gorskaya, ACE, Dane McMaster, FX Networks

 

 

Penyuntingan Luar Biasa - Ciri Episodik atau Bukan Teater (Lebih daripada 30 Minit)

Ditaja oleh Reka bentuk Blackmagic

 

PEMENANG: "Tujuh Dunia, Satu Planet: Asia"

Angela Maddick, Unit Sejarah Alam BBC Studios

 

"Puan. Amerika - Phyllis & Fred & Brenda & Marc ”

Emily Greene, Rangkaian FX

 

"Tujuh Dunia, Satu Planet: Australia"

Nigel Buck, Unit Sejarah Alam BBC Studios

 

"Penjaga - Ini Musim Panas dan Kami Kehabisan Es"

David Eisenberg, HBO

 

"Penjaga - Makhluk Luar Biasa Ini"

Anna Hauger

 

 

Bunyi Cemerlang - Ciri Teater

Ditaja oleh DTS

 

PEMENANG: "Acar Amerika"

Michael Babcock, Jeremy Pierson, Brandon Spencer, Jeff Sawyer, Dan Kenyon // Sony Gambar

 

"IT: Bab Dua"

Bill R. Dean, Nancy Nugent, Michael Keller, Tim LeBlanc, Erick Ocampo, Randy Torres // Warner Bros.

 

"Joker"

Alan Robert Murray, Dean Zupancic, Tom Ozanich, Jason Ruder, Tod A. Maitland // Warner Bros.

 

"Les Misérables"

Jérôme Gonthier, Arnaud Lavaleix, Matthieu Autin, Marco Casanova // Srab Films

 

 

Bunyi Cemerlang - Ciri Episodik atau Bukan teater

Ditaja oleh DTS

 

PEMENANG: “Star Trek: Picard - Et dalam Arcadia Ego Bahagian 2 " 

Matthew E. Taylor, Todd Grace, Ed Carr, Tim Farrell, Sean Heissinger, Peter Devlin // Warner Bros.

 

"The Alienist: Angel of Darkness - Perut Binatang"

Matthew Skelding, Lindsey Alvarez, Ali Hawkins, Al Sirkett, Tom Jenkins

 

"Jauh - Pulangan Negatif"

Jonathan Greasley, Darren King, Shaughnessy Hare, Dan Gamache, Jeffrey Dyal // King Soundworks

 

"Locke and Key - Selamat Datang di Matheson"

Chris Cooke, Eric Apps, JR Fountain, Dustin Harris // Deluxe Toronto, Syarikat 3

 

"Tujuh Dunia, Satu Planet: Australia"

Graham Wild, Tim Owens // Unit Sejarah Alam BBC Studios

 

 

Kesan Visual Cemerlang - Ciri Teater

Ditaja oleh ZEISS

 

PEMENANG: "Satu-satunya Ivan"

Nick Davis, Greg Fisher, Ben Aghdami, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez // Walt Disney Motion Picture Production

 

"Angkasawan"

Louis Morin, Annie Godin, Christian Kaestner, Ara Khanikian // Amazon Studios

 

"IT: Bab Dua"

Fabrice Vienne, Vincent Desjardins, Christopher Nix, Jonathan Fleming-Bock, Dawid Borkiewicz // Rodeo FX Inc.

 

"Mulan"

Sean Faden, Diana Giorgiutti, Anders Langlands, Seth Maury, Hubert Maston // Walt Disney Motion Picture Production

 

"1917"

Guillaume Rocheron, Sona Pak, Greg Butler, Vijay Selvam, Richard Little // MPC

 

 

Kesan Visual Cemerlang - Episodic (Bawah 13 Episod) atau Ciri Bukan Teater

Ditaja oleh ZEISS

 

PEMENANG: "Kehilangan di Angkasa - Kapal karam"

Aladino Debert, Suzanne Foster, Victor Grant, Paul Chapman, Frankie Stellato // Domain Digital

 

"Bahan Gelapnya - Pertarungan hingga Maut"

Russell Dodgson, James Whitlam, Dan May, Danny Hargreaves, William Todd-Jones // Bad Wolf

 

“Kehilangan di Angkasa - Sembilan Puluh Tujuh”

Troy Davis, Niklas Jacobson, Jenn Taylor, David Anastacio, Rafael Solórzano // TV Legenda

 

"Akademi Payung - Segera Kembali Di Tempat Kami Bermula"

Everett Burrell, Jeff Campbell, Phillip Hoffman, Neishaw Ali, Carrie Richardson // Spin VFX

 

"Akademi Payung - Valhalla"

Everett Burrell, R. Christopher White, Libby Hazell, Aidan Martin, Paul Raeburn // Weta Digital

 

 

Kesan Visual Cemerlang - Episodik (Lebih dari Episod 13)

Ditaja oleh ZEISS

 

PEMENANG: "9-1-1 - Tenggelam atau Berenang"

Jon Massey, Tony Pirzadeh, Bryant Reif, Brandon Criswell, David Rand // Fuse FX

 

"Kilat - Grodd Berkawan Saya"

Armen V. Kevorkian, Joshua Spivack, Shirak Agresta, Christopher Grocock, Tanya Kevorkian // Encore VFX

 

"Anatomi Grey - Ini Hujan Lelaki"

Tim Carras, Andie Eikenberg, Bill Parker, Nick Chamberlain, Casi Blume // Barnstorm VFX

 

"NCIS: Perkhidmatan Penyiasatan Jenayah Tentera Laut - Arizona"

Matt Von Brock, Javier Gallego, Carrie Smith, Erik O'Donnell, Del Depierro, Bob Minshall // Kedai Gambar, Ghost VFX

 

"Supergirl - Krisis di Bumi Tak Terbatas: Bahagian Satu"

Armen V. Kevorkian, Brian Reiss, Kris Cabrera, Fabian Jimenez, Alex Schade // Encore VFX

 

Seperti yang diumumkan sebelum ini, anugerah khas yang disampaikan di gala itu merangkumi Anugerah Kecemerlangan Kejuruteraan HPA kepada EIZO untuk monitor HDR Prominence CG3146 31.1 ″; Eluvio untuk Fluen Kandungan Eluvio; Moxion untuk Segera; dan Carl ZEISS SBE untuk ZEISS eXtended Data; dan Anugerah Hakim HPA untuk Kreativiti dan Inovasi kepada Warganegara Global untuk Satu Dunia: Bersama Di Rumah.

Anugerah HPA, yang dihasilkan oleh Homerun Entertainment, berlangsung berkat kemurahan hati Penaja Gelaran Diamond Reka bentuk Blackmagic; Kedai Gambar Penaja Pendaftaran; Penaja Acara Avid, Dolby, DTS, dan ZEISS; dan Tunjukkan Penaja The Alex Theatre, Deluxe, Jump !, Keycode Media, Filem MTI, Media Pixelogic, Media PostPro, Stephen Arnold Music, Vizrt Kumpulan, dan Wipster. Maklumat lebih lanjut mengenai HPA Awards dan HPA boleh didapati di www.hpaonline.com/.

 

 

 


AlertMe